Ozon tedavisi

tarafından yazıldı

Ozon, tıp ve diş hekimliğinde bir çok tedavide kullanılan analjezik, biyo-uyarıcı ve antimikrobiyal etkileri olan üç oksijen atomundan oluşan bir moleküldür. Diş hekimliğindeki en bariz kullanım alanlarından biri sabit ortodontik braketli hastalardır. Yetersiz temizlemeye bağlı olarak braket ve bantlardan kaynaklı enflamatuvar süreçlerin tedavisinde ve kontrol altına alınmasında kullanılan en geçerli yöntemlerden biridir. Yapılan araştırmalar marjinal gingivit tedavisinde Ozon tedavisinin çok etkili olduğunu ortaya koymuştur. Ozonlu suyla yapılan sulama, ağız hijyeni ve diş eti iltihapının kanıtlanmasında etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Ozon tedavisi orta ve şiddetli kronik periodontitisin tedavisinde de kullanılabilen, tedavi etkinliğini arttırıcıdır. Hastanın diş eti ceplerindeki periodontisis kaynaklı iltihabı azaltmada etkilidir.

Ozon tedavisi; yaklaşık beş dakikalık bir uygulama sonrası ağız içinde oluşmuş aftların giderilmesinde, ağrının kalkmasında çok etkilidir. Cerrahi çekimler sonrası ağrı kontrolü ve enflamasyonun giderilmesinde, implant sonrası enfeksiyon kontrolünde, ağız hijyeni iyileştirilmesinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Ağız içinde oluşan aftların tedavisinde ozon uygulaması. 5 Dakika içinde…….

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s